Pre všetky ženy na ktoré sa zabudlo

Autor: Simona Salátová | 8.3.2018 o 13:44 | Karma článku: 1,79 | Prečítané:  311x

Cítiš akúsi podvedomú krivdu? Tie obrázky polonahých mužov s kyticou ruží v rozkroku ti k MDŽ nestačia? Čím to je, že na niektoré ženy sa jednoducho zabúda...

Žijeme vo svete žien, kámo. To nie je žiadne moje subjektívne presvedčenie. Pozri sa okolo. Partnerky,manželky,matky, svokry. Udávajú tempo a smer aj mužom, ktorí ti napľujú do ksichtu, keď im chceš niečo prikázať. A muži nespravili nič zlé. Oni radšej nespravili vôbec nič. Radšej cúvli akoby sa mali dostať do konfrontácie. V niektorých prípadoch už samotná komunikácia je odstrašujúcim bojovým polom, kde muž v záujme zachovania všeobecnej svetovej pravdy nevstupuje.

Žena má odpradávna v sebe túžbu zachovávať poriadok, zľahčovať cesty, vyberať správne riešenia a vyhladkať cestu pre jej milovaných. Dnes sme tomu akosi prepadli a berieme všetko do vlastných rúk. Tvoríme si diaľnicu zo správnych rozhodnutí, ktoré sme urobili (pre) za našich blízkych. Potom by sme sa mali postaviť oproti slnku, pozrieť sa na tú cestu a kochať sa.

Ale nerobíme to.

My čakáme.

Očakávanie je cesta do pekla.

Žena očakáva, že niekto príde a povie jej, že je skvelá. Že je nenahraditeľná. Že takto by tú cestu nikto nevyhladkal. Ak si muž, tak najlepšie čo môžeš dnes svojej žene povedať je: Bez teba by som nebol. Nič nedodávaj! Stačí, že by si nebol,neexistoval,nežil. Lebo to je pre ženu znamenie, že si na nej závislý, že ona sa vlastne o teba starať musí, inak by si čo?....Nebol!

Akokoľvek smiešne to znie, milé ženy, tak my toto naozaj čakáme. Čo čakáme...my po tom túžime. My bažíme po bytosti, ktorú si samy vychováme tak, že by bez nás vlastne neprežila. Dávame veľa. Priveľa. A často úplne zadarmo. A keď dostaneš niečo zadarmo, tak sa k tomu aj správaš tak, že je to zadarmo.

A potom si na MDŽ sadneš a čakáš. Kto bude prvý s karafiátom a bonboniérou z toho zástupu ľudí, ktorým si nezištne, ba priam z číreho ženstva pomohla, dala, oprala, usmernila, vybavila kšeft, uvarila, zabavila aj keď si nemala chuť? Naširoko sa usmievaš a očakávaš. 

Potom ti príde 28 správ s polonahými asexuálnymi vyfotošopovanými chlapcami s ružami v rozkroku a všetky sú od takých istých žien ako si ty. Od žien, ktoré čakajú namiesto toho, aby sa ocenili samé. Hádam si snáď nečakala, že ten muž, ktorý sa v každý sviatok vrátane Vianoc, spolieha na teba, ti donesie kvety?! A prečo, preboha? Veď vie, že ty tie veci, ktoré pre neho robíš, robíš aj kvôli sebe a budeš v nich pokračovať. Nie je to tak?

Tak odpovedz. Robíš tie veci kvôli sebe? Kvôli tomu, že poznáš svoju hodnotu a tak ako dávaš sebe, dávaš aj milovanému. Nie preto, aby ťa pochválil, ale aby si ty sama ocenila seba za to, že dokážeš milovať.

Kámo, toto nie je žiadna štvanica, aby ženy prestali variť a sexovať, kým nedostanú svoju bukrétu k MDŽ. Toto je štvanica na ženy, ktoré nemajú sebaúctu a sebavedomie a ver mi, že ja som v TOP 10. Pokiaľ nezačneš oceňovať sám seba a nenájdeš svoju hodnotu, nečakaj, že niekto iný ju uvidí. Vlastne, dám ti dobrú radu...nečakaj nič a budeš šťastný.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer bude hľadať nového ministra, Imrecze má konkurenta

Súčasného guvernéra NBS má vystriedať Peter Kažimír.

DOMOV

Aj pohár vína môže zohaviť tvár vášho dieťaťa

Najrizikovejšie sú tri dni medzi 18. až 21. dňom tehotenstva.


Už ste čítali?